Çatalkaya Makina

Çatalkaya Makina Alman motor sanayi devi DEUTZ’un Türkiye yetkili temsilcisidir.

İş makinalarında, inşaat makinalarından, istifleme makinalarında, tarım makinalarında, asfalt makinalarında, tren lokomotiflerinde, yatlarda ve sanayi jeneratörlerinde kullanılan DEUTZ motorlara teknik servis hizmeti veren servislere orijinal yedek parça temin eden Çatalkaya Makina aynı zamanda ürünlerinde DEUTZ motor tercih eden üreticilere de proje ve tedarik hizmeti vermektedir.

40 kişilik uzman kadrosu ve 11 kişilik örnek teknik servisiyle yerli ve yabancı 2500’e yakın firmaya motor ve yedek parça tedariki sunan Çatalkaya Makina, müşterilerine teknik bilgi ve know-how da sunmaktadır.

Çatalkaya Makina 1965 yılında Cemil Çatalkaya tarafından DEUTZ motorlu otobüs ve minibüslere teknik servis hizmeti vermek amacıyla Muş’ta kurulmuştur. Çatalkaya Makina gelen iş fırsatları üzerine 1972 yılında Gaziantep’e, 1978 yılında da İstanbul’a şirketini taşımıştır. 1985 yılından itibaren sadece Deutz motorlu iş ve inşaat makinalarına odaklanan Çatalkaya Makina’ye Cemil Çatalkaya’nın 1970 doğumlu oğlu Murat Çatalkaya katıldı. 2000 yılında ikinci şubesini açan Çatalkaya Makina 2003 yılında DEUTZ’un yetkili yedek parça distribütörü olmuştur. 14 yıl içerisinde 500’e yakın teknik servisin yedek parça tedarikçisi olan Çatalkaya Makina 2017 yılından itibaren DEUTZ’un yetkili motor satış temsilciliğini de almıştır. 2022 yılında DEUTZ’un Türkiye’deki ana yetkili temsilcisi konumuna yükselen Çatalkaya Makina Ortadoğu ve Türkiye Cumhuriyetlerdeki DEUTZ servislere teknik eğitim verme yetkisine de sahiptir.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz.
Scan the code
Merhaba 👋
Sana yardım edebilir miyiz?