DEUTZ Yetkili Servis

Anasayfa DEUTZ Yetkili Servis
Çatalkaya Makina

DEUTZ Yetkili Servis

Deutz A.G. şirketinin, Almanya/Köln şehrinde bulunan, Deutz Akademisinde, uzman mühendisler tarafından eğitilerek, sertifikalandırılan servis çalışanlarımız hızlı ve güvenilir bir şekilde arızaları çözmektedir. Ayrıca şirket içi düzenli eğitimlerimiz ile çalışanların teknik bilgilerinin devamlı olarak taze kalmasını sağlamaktayız. Firmamızda onarım gören tüm motorlarda özel Deutz aparatları kullanılmakta ve tüm cıvatalar tork+derece şeklinde montajlanmaktadır. Firmamız sadece orijinal Deutz yedek parçaları,yarı sentetik Deutz motor yağı ile Deutz soğutma sıvısı ve Deutz yakıt temizleme katkısı kullanmaktadır.

Servis öncesinde ,motor seri numarası ve arıza hakkında bilgi alındıktan sonra, tahmini kullanılabilinecek parça ve işçilik fiyatları konusunda müşterilerimize bilgilendirme yapılmaktadır. Servis öncesi aracımıza, onarım veya bakım esnasında gerekli olabilecek orijinal tüm yedek parçalar yüklenmektedir.Ortalama % 80 oranında gidilen arıza, tek bir servis verilerek çözülmektedir. Tüm servis ve revizyon bilgileri bugüne kadar detayları ile birlikte veri depomuzda tutulmaktadır.Müşteri motorlarının performansları devamlı olarak izlenerek, bakım konusunda önerilerde bulunulmaktadır.

Servisimiz, Common Rail motorlarda bilgisayarlı diagnostik konusunda uzmandır. Planlı periyodik bakımlar, orijinal filtre ve sarf malzemeleri ile yapılmaktadır.Firmamız tarafından satılacak yeni dizel motorların satışı öncesinde montaja uygun hale getirilmesi (konfigürasyonu) ve sonrasında aplikasyon uyumluluğu kontrolleri servisimizin teknik ofisi tarafından yapılmaktadır. Makina üreticilerinin prototip makinalarında bulunan Deutz dizel motorları üzerinde,yük altında Sign-off testleri yapılmaktadır. Bu testin amacı, müşterilerimizin yurt dışına ihraç edebileceği aynı tip makinaların üzerinde çalışacak, aynı seri motorların tüm dünyada Deutz servis ağında, garanti kapsamında yapılabilinecek onarım işlemlerinde aplikasyon kaynaklı sorun çıkmamasını sağlamaktadır. Bu testin yapılmış olması, makine üreticisinin müşterilerine makine satışı esnasında avantaj sağlamaktadır.

Garanti kapsamı içerisinde bulunan motorlara verilen servisler için müşterilerimizden ön ödeme vb. ücret talep edilmemektedir. Sadece garanti konusunun Almanya Deutz A.G. tarafından kabul edilmemesi durumunda, ücret talep edilmektedir. Garanti süresi içerisinde gidilecek servis öncesinde, müşterilerimizden sadece ödeme taahhütnamesi talep edilmektedir.Son kullanıcı müşterilerimiz ve Makine üreticileri motor arızası konusunda servisimizin ofis bölümünü telefon ile aramaları halinde, kendilerine ayrıca teknik bilgi desteği verilmektedir.