DEUTZ Yetkili Servis

Anasayfa DEUTZ Yetkili Servis
Çatalkaya Makina

DEUTZ Yetkili Servis

Deutz A.G. şirketinin, Almanya/Köln şehrinde bulunan, Deutz Akademisinde, uzman mühendisler tarafından eğitilerek, sertifikalandırılan servis çalışanlarımız hızlı ve güvenilir bir şekilde arızaları çözmektedir. Ayrıca şirket içi düzenli eğitimlerimiz ile çalışanların teknik bilgilerinin devamlı olarak taze kalmasını sağlamaktayız. Firmamızda onarım gören tüm motorlarda özel Deutz aparatları kullanılmakta ve tüm cıvatalar tork+derece şeklinde sıkılmaktadır. Firmamız sadece orijinal Deutz yedek parçaları,yarı sentetik Deutz motor yağı ile Deutz soğutma sıvısı katkısı kullanmaktadır.Servis öncesinde müşterilerimizin fiyatlarımız konusunda bilgilendirilmesine çok önem vermekteyiz.Motor seri numarası ve arıza hakkında bilgi alındıktan sonra, servis öncesinde müşterimize tahmini kullanılabilinecek parça ve işçilik fiyatları konusunda bilgilendirme yapılmaktadır. Servise çıkmadan evvel aracımıza, onarım veya bakım esnasında lazım olabilecek yedek parçalar yüklenmektedir.Ortalama %80 oranında gidilen arıza tek bir servis verilerek çözülmektedir. Tüm servis ve revizyon kayıtları 2012 yılının eylül ayından bugüne kadar kayıt altında tutulmaktadır.Müşteri motorlarının performansları devamlı olarak izlenerek, bakım konusunda önerilerde bulunulmaktadır.

Servisimiz Common Rail motorlarda Bilgisayarlı diagnostik konusunda uzmandır. Planlı periyodik bakımlar, orijinal filitre ve sarf malzemeleri ile yapılmaktadır.Firmamız tarafından satılacak yeni Dizel motorların satışı öncesinde montaja uygun hale getirilmesi (konfigürasyonu) ve sonrasında aplikasyon uyumluluğu kontrolleri servisimizin teknik ofisi tarafından yapılmaktadır. Makina üreticilerinin prototip makinalarında bulunan Deutz dizel motorları üzerinde,yük altında Sign-off testleri yapılmaktadır. Bu testin amacı, müşterilerimizin yurtdışına ihraç >edebileceği aynı tip makinaların üzerinde çalışacak, aynı seri motorların tüm dünyada Deutz servis ağında, garanti kapsamında yapılabilinecek onarım işlemlerinde aplikasyon kaynaklı sorun çıkmamasını sağlamaktadır. Bu testin yapılmış olması, makine üreticisinin müşterilerine makine satışı esnasında avantaj sağlamaktadır.

Garanti kapsamı içerisinde bulunan motorlara verilen servisler için müşterilerimizden peşin para talep edilmemektedir. Sadece garanti konusunun Almanya Deutz A.G. tarafından kabul edilmemesi urumunda, ücret talep edilmektedir. Garanti süresi içerisinde gidilecek servis öncesinde, müşterilerimizden sadece ödeme taahhütnamesi istenmektedir.Son kullanıcı müşterilerimiz ve Makine üreticileri motor arızası konusunda servisimizin ofis bölümünü telefon ile aramaları halinde, kendilerine teknik bilgi yardımı yapılmaktadır.